Wiele osób zadaje sobie pytanie: "Czy robienie tatuażu jest bolesne?" Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jest to kwestia osobista, zależy od indywidualnej odporności na ból. Wybierając miejsce na tatuaż należy przypomnieć sobie czy wystąpiło tam kiedyś oparzenie słoneczne lub otarcie naskórka. Wiadomo, że są miejsca mniej odporne na ból, więc decydując się na tatuaż w okolicy pachwiny, brwi lub sutka, trzeba przygotować się na większy ból. Ale miejsca typu łydka, ramię, przedramię, górna lub dolna część pleców, pośladek, zewnętrzna część dłoni, nie należą do miejsc szczególnie wrażliwych na ból, więc natężenie bólu powinno być mniejsze. Gdyby tatuaż był bardzo bolesny, to ludzie nie decydowaliby się na jego wykonanie.
Reklama

          W trakcie tatuowania można użyć różnych metod osłabienia bólu. Ich użycie uzależnione jest od osobowości. Jedną z metod jest skoncentrowanie swojej uwagi na czymkolwiek oprócz samego tatuażu. Można rozglądać się po studiu, mieszkaniu. Można nawet zacząć oglądać telenowelę. Druga metoda jest trudniejsza. To kompletne przeciwieństwo pierwszej. Polega na skupieniu całej uwagi na bólu.

          Trzeba koncentrować się tak długo, aż ból zniknie i przestanie się go odczuwać. Nie jest to jednak proste - można dojść do momentu, gdy każde dotknięcie, nawet w inne niż tatuowane miejsce, sprawia ból. Jeżeli uda się to przezwyciężyć, później jest już łatwo. Gdy możliwości naszej woli i koncentracji zawodzą, można sięgnąć po środek farmakologiczny. W aptekach są dostępne środki do znieczulenia miejscowego.

          Najczęściej są to maści. Podczas robienia tatuażu można spotkać się z różnymi reakcjami - wszelkie możliwe oznaki bólu, zgrzytanie zębami, łzy, lekkie utraty przytomności. Mogą się też zdarzyć przypadki zupełnie odmienne - swobodna rozmowa, śmiech, czy nawet zaśnięcie. Można stwierdzić, że reakcji jest tyle, ilu ludzi decydujących się na tatuaże.

 

Jeżeli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie może powinienieś(aś) przeczytać pozostałe nasze porady min.: pielęgnacja tatuażu, historia tatuażu i inne.
Reklama