W zamierzchłej historii wykonywano piętno na twarzach skazańców w zastępstwie więzienia. Kara ta została zniesiona w latach 1720-1740. W tamtych czasach metody robienia tatuażu były proste i bez wątpienia bolesne. Służyły do tego zaostrzone patyczki, kości i zęby zwierząt. Wpukiwano nimi barwnik wcześniej naniesiony na skórę. Potem dopiero zastosowano igły obsadzane w patyczkach. W roku 1868 zakazano w Japonii wykonywania tatuaży. Niszczono miejsca, gdzie były wykonywane. Do Polski makijaż permanentny dotarł w latach dziewięćdziesiątych. Na początku był mało popularny. Lecz z biegiem czasu i ta dziedzina kosmetyki zaczęła się u nas rozwijać. Powstawał nowy, precyzyjniejszy sprzęt, zmieniały się barwniki.

    
Reklama

           Dzisiejszy makijaż permanentny bardzo odbiega od makijażu sprzed dwudziestu lat. Zmienił bowiem swoją formę, kolorystykę oraz sposób wykonywania. Zbiega się to z tym, że kobiety w końcu XX wieku zaczęły coraz większą uwagę przywiązywać do swojego wyglądu. Dbanie o siebie stało się regułą. Kluby fitness i salony kosmetyczne są coraz częściej odwiedzane. Nie tylko ładna figura, ale również zadbana twarz stała się bardzo ważna. Nie zawsze jest czas na zrobienie dokładnego, precyzyjnego, codziennego makijażu. Stojąc w korkach często malujemy oczy i usta. 

             A wszystko to w biegu. Może temu zaradzić profesjonalnie wykonany makijaż permanentny. Dzisiejszy makijaż permanentny jest bardzo subtelny i naturalny. Delikatnie bowiem podkreśla usta, oczy i brwi. W razie potrzeby koryguje pewne niedoskonałości. Jest nieoceniony na basenie, siłowni lub gdy z jakiegoś powodu nie możemy się malować. Makijaż permanentny jest bezpieczny i prawie bezbolesny. Decydując się na taki zabieg możemy uzyskać ładny odcień czerwieni wargowej z podkreśleniem konturu ust, regularne i przyciemnione brwi, czy zagęszczone optycznie rzęsy i wyraźniejsze oczy. 

           Wszystko to jest w zasięgu ręki. Wystarczy makijaż permanentny, który polecamy wszystkim paniom. Dzisiejszy makijaż permanentny jest subtelny i całkowicie bezpieczny. Najistotniejszą jego zaletą jest kilkuletnie podkreślenie urody. Bo która z Pań nie chce przez 24 godziny wyglądać świeżo i pięknie?

Jeżeli nie znalazłeś(aś) odpowiedzi na swoje pytanie może powinieneś(aś) przeczytać pozostałe nasze porady a może zainteresuje cię piercing. Możesz też przejrzeć nasz katalog stron Wszechdostępny i tam poszukać ciekawostek na ten temat .
Reklama